PKO Ekstraklasa: Czarne chmury nad Kielcami, zwycięstwo Piasta Gliwice

W inauguracyjnym spotkaniu w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy, Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice (1:2). Mistrzowie Polski odrobili straty z pierwszego kwadransa i wywieźli trzy punkty.

Waldemar Fornalik postawił na identyczną jedenastkę zawodników, którzy przed tygodniem w Gliwicach ograli krakowską Wisłę (4:0). Również Maciej Bartoszek nie dokonał żadnej roszady w porównaniu do składu jaki wystawił w Płocku. Przed kielczanami czekało arcytrudne zadanie, a zainkasowane trzy punkty pozwoliłby opuścić strefę spadkową. – Nie wyobrażam sobie, żeby pierwsze zwycięstwo po tak długiej przerwie miało nas zdekoncentrować i wybić z rytmu, bądź spowodować jakieś rozleniwienie wśród piłkarzy. Wiemy, jakie mamy cele przed sobą postawiane, a tym nie było zwycięstwo w jednym z meczów – wspomniał Maciej Bartoszek.

W 14. minucie piłkę na około 20. metrze ustawił Petteri Forsell, który huknął w kierunku Frantiska Placha, a temu futbolówka przełamała rękawice i zatrzepotała w siatce. Mistrzowie Polski sprawiali wrażenie drużyny apatycznej. W 27. minucie z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki boisko opuścił Jakub Żubrowski, który dopuścił się niebezpiecznego faulu na Jorge Felixie. W 61, minucie doskonałą okazję otrzymał Sebastian Milewski, lecz piłka odbiła się od bocznej siatki. Chwilę później Mikkel Kirkeskov dośrodkował w pole karne, a tam futbolówka po zamieszaniu trafił do Milewskiego i z kilku metrów kapitalnie wyrównał. W 76. minucie ekipa Waldemara Fornalika za sprawą uderzenia Jorge Felixa objęła prowadzenie. Hiszpan wspaniałym strzałem po ziemi pokonał bezradnego Marka Kozioła.