PKO Ekstraklasa: Bruk-Bet z drugim zwycięstwem z rzędu, nadzieje na utrzymanie

Gol 33-letniego Czecha Tomasa Poznara przesądził o wygranej Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z Wisłą Płock (1:0) w 31. kolejce PKO Ekstraklasy.

Przed tygodniem w Niecieczy odżyły nadzieje na utrzymanie w ekstraklasie po wysokim zwycięstwie ze Śląskiem Wrocław (4:0). Stąd w niedzielne popołudnie płocczanie musieli spodziewać się ze strony rywali niezwykłej motywacji. Dla Pavola Stano był to wyjątkowy mecz z racji pracy w małej podtarnowskiej miejscowości.

Pamiętam to spotkanie, gdzie wskoczyłem do składu i to była pierwsza wygrana Bruk-Betu w ekstraklasie, była też moja pierwsza bramka w ekstraklasie, tak że się to wszystko poukładało idealnie. Miałem też możliwość być asystentem trenera Jacka Zielińskiego na tym topowym poziomie i za to dziękuję. Teraz tam wracam w innej roli i już wiem, że Bruk-Bet Termalica prezentuje niezłą piłkę, porównywalną do Wisły, kiedy gra dobrze, ale wyniki nie idą w parze z tym, co robią na boisku – opowiadał Słowak.

Pierwsza w część nie obfitowała w wiele okazji. Najlepszą szansę do trafienia w 39. minucie miał Tomas Poznar, ale minimalnie chybił obok słupka. Kluczowa dla losów meczu była 74. minuta, gdy dośrodkowanie z prawej strony przedłużył Mateusz Grzybek do Tomasa Poznara i ten głową pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Słoniki mają teraz przed sobą starcie z Górnikiem Łęczna i od tego wyniku będzie dużo zależeć, czy będą w stanie obronić się przed degradacją.