PKO Ekstraklasa: Bezbarwny mecz w Zabrzu, Górnik remisuje z Zagłębiem

Piłka, PKO Ekstraklasa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Zagłębiem Lubin 0:0.

Górnik przed tym meczem był pozycję niżej niż Zagłębie i tracił do niego dwa oczka. Zabrzanie ostatnie mecze z lubinianami u siebie wygrywali, więc to oni byli minimalnym faworytem tego spotkania.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy poczekać do 11. minuty. Wtedy to Erik Janža dośrodkował w pole karne. Tam głową uderzył Jesús Jiménez, ale minimalnie chybił. Swojej szansy spróbował również Bartosz Nowak. Pomocnik zabrzan uderzył z rzutu wolnego, lecz Dominik Hładun dobrze interweniował. Zagłębie groźnie zaatakowało dopiero pod koniec pierwszej połowy. Wtedy to na bramkę Grzegorza Sandomierskiego uderzył Saša Živec, lecz zrobił to w środek bramki i golkiper zabrzan nie miał żadnych problemów z interwencją. Ostatecznie obie drużyny schodziły do szatni bez goli na koncie.

Gospodarze mogli zacząć drugą połowę od gola dającego prowadzenie. Lukas Podolski postanowił strzelić zza szesnastki i próba była całkiem niezła, ale jeszcze lepiej w bramce gości zachował się Hładun, który świetnie interweniował. W 62. minucie natomiast mieliśmy stuprocentową sytuację dla gości. Patryk Szysz kapitalnym podaniem obsłużył Živca, ten uderzył z pierwszej piłki, lecz na nieszczęście Zagłębia trafił tylko w słupek. W końcówce spotkania do siatki Zagłębia trafił Podolski, lecz okazało się, że był na spalonym, dlatego nie mógł cieszyć się z pierwszego gola w PKO Ekstraklasie. Niestety w efekcie końcowym goli w Zabrzu nie zobaczyliśmy, a mecz był mocno bezbarwny.

Spotkanie poza małymi fragmentami stało na słabym poziomie. Tak naprawdę to ciężko wskazać, który zespół dziś był lepszy, bo oba nie zagrały na tyle dobrze, aby chociaż w małym stopniu pokazać, że jest się lepszym od rywala. Z tego remisu chyba bardziej zadowolone będzie Zagłębie, które dzięki niemu nadal będzie w tabeli nad Górnikiem.