PKO BP Ekstraklasa: Piast pokonuje lidera w Warszawie

Gerard Badia

Gerard Badia / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim, niedzielnym spotkaniu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa podejmowała Piasta Gliwice. Mistrzowie Polski okazali się lepsi od wicemistrzów Polski, wygrywając 2:1.

Początek spotkania nie rozpoczął się najlepiej dla Jose Kante. W 7. minucie spotkania napastnik Legionistów próbując uprzedzić Milewskiego zaatakował go, trafiając w jego łydkę. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Początkowo Gwinejczyk otrzymał żółtą kartę, jednak po analizie VAR, Jarosław Przybył wręczył mu czerwony kartonik. Po tej sytuacji „Wojskowi” nie chcieli przestać atakować. Efektem tego była bramka strzelona chwilę później przez Antolicia. Chorwat otrzymał piłkę od Michała Karbownika, przyjął ją, po czym oddał strzał z lewej nogi w lewy róg bramki. Jednak Piast nie chciał pozostać dłużny. W 35. minucie Hatley wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego na głowę Jorge Felixa, a ten strzelił tak, że Majecki nie miał szans na reakcje. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla gości. Do wybitej przez Wieteskę piłki dopadł Badia, który wbiegł w pole karne i oddał bardzo mocny strzał. Uderzenie to było bardzo mocne i precyzyjne, przez co drugi raz w tym meczu Majecki musiał wyciągać piłkę z siatki. W 68. minucie Jorge Felix był bardzo blisko zdobycia bramki. Badia bardzo mocno zacentrował piłkę w pole karne, a wspomniany wcześniej Hiszpan oddał sytuacyjny strzał, który wylądował na poprzeczce. Brak Kante odbił się na Legii w najgorszy możliwy dla niej sposób. Piast wygrywa po raz pierwszy od października na wyjeździe, Legia przerywa passę ośmiu wygranych spotkań u siebie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia nie wykorzystali potknięć przeciwników, na czym skorzystały „Piastunki” awansując na pozycję wicelidera.

8.03.2020, godz. 17:30, 26. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego

Legia Warszawa – Piast Gliwice 1:2 (1:1)

12′ Antolić – 31′ Felix, 51′ Badia

Legia Warszawa: Majecki – Vesović (90′ Novikovas), Jędrzejczyk, Wieteska, Karbownik – Antolić, Martins – Wszołek, Gwilia (55′ Cholewiak), Luquinhas (77′ Rosołek) – Kante

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov – Milewski, Hatley, Sokołowski (85′ Vida), Badia (72′ Tuszyński) – Parzyszek (77′ Huk), Felix