PKO BP Ekstraklasa: Wisła wywozi trzy punkty

Wisła Kraków

Zawodnicy WisłyKraków / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Łódzki Klub Sportowy przegrał na własnym boisku z Wisłą Kraków 1:2 (1:1).

W meczu inauguracyjnym 34 serię gier ŁKS podjął na własnym stadionie Wisłę Kraków. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ŁKS-u. W 9. minucie Pirulo otrzymał dokładne podanie, wbiegł w pole karne i po ładnym strzale pokonał bramkarza. Lis był bez szans. Po tej sytuacji Wisła dążyła do zdobycia gola wyrównującego. W 23. minucie piłka po strzale głową, w wykonaniu Chucy, odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Kilka minut później, aktywny w tym spotkaniu Pirulo, oddał mocny strzał z dystansu, ale uderzenie było minimalnie niecelne. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Wisła dopięła swego. Przed polem karnym gospodarzy futbolówkę stracił jeden z zawodników ŁKS-u. Trącił ją Chuca, przejął Alon Turgeman i popędził na bramkę gospodarzy. Następnie minął bramkarza i skierował ją do bramki. Po pierwszych 45-minutach na tablicy wyników widniał wynik 1:1.

Na początku drugiej połowy w rolę głównego aktora wcielił się sędzia Bartosz Frankowski, który podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na tzw. ”wapnie” podszedł Turgeman i pewnie pokonał bramkarza. Dziesięć minut później sędzia po raz kolejny wskazał na jedenasty metr od bramki. Do futbolówki podszedł Rafał Boguski, oddał strzał, ale świetnym refleksem popisał się były bramkarz Legii Warszawa i obronił to uderzenie. W 88. minucie Rafał Boguski mógł, a nawet powinien, odkupić swoje winy. 36-latek znalazł się w doskonałej sytuacji, przed sobą miał tylko bramkarza, ale Malarz nie dał się zaskoczyć. Po całkiem niezłym dla oka meczu, ŁKS przegrał na własnym stadionie z Wisłą 1:2.