PKO BP Ekstraklasa: Wielki comeback Górnika Zabrze. Czy to uratuje Bartoscha Gaula? [WIDEO]

Lukas Podolski

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W pierwszym meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze na własnym boisku wygrał 3:2 z Wisłą Płock.

Już przed spotkaniem zarząd Górnika Zabrze poinformował, że to będzie decydujący mecz dla Bartoscha Gaula. Jeśli zabrzanie przegraliby to spotkanie, szkoleniowiec najpewniej pożegnałby się z Areną Zabrze. Jego podopieczni najwidoczniej wzięli sobie to do serca, bowiem już w 2′ minucie Szymon Włodarczyk mógł wykorzystać błąd Kamińskiego, ale bramkarz “Nafciarzy” wybrnął z presji. Niestety, passa gospodarzy trwała krótko bo już w 17′ minucie dosyć nieoczekiwanie na prowadzenie wyszli goście. Wynik otworzył Mateusz Szwoch. Wisła Płock strzeliła również gola do szatni – w doliczonym czasie gry pierwszej połowy prostopadłe podanie wykorzystał Dawid Kocyła. Polak znalazł się w sytuacji “sam na sam” i jak napastnika przystało nie pomylił się.

W drugiej połowie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Gola kontaktowego strzelił do niedawna grający w barwach Wisły Damian Rasak. Pomocnik nie zastanawiał się dwa razy gdy otrzymał piłkę na dwudziestym metrze od Szymona Włodarczyka. Do remisu doprowadził uwielbiany w Zabrzu Lukas Podolski. Były mistrz świata popisał się swoimi umiejętnościami gdy strzelił z rzutu wolnego prosto w okienko. Najwięcej działo się w końcówce spotkania. Najpierw swoją sytuację mieli goście, ale nie wykorzystali zamieszania w polu karnym. To tylko podjudziło Górnika, który ruszył do ataku i strzelił zwycięską bramkę. Zabrzanie przeprowadzili zabójczą kontrę a swojego drugiego gola strzelił nie kto inny jak Podolski. Trzy punkty zostają w Zabrzu.