PKO BP Ekstraklasa: Warta wygrywa z Cracovią na początek 23. kolejki

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Cracovia przegrała z Wartą Poznań 0:1 w pierwszym spotkaniu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę dla gości zdobył Tomáš Přikryl w 79. minucie.

Od początku spotkania gospodarze zaatakowali i mieli w pierwszej połowie trzy stuprocentowe sytuacje. Już w 11. minucie Kakabadze dograł do Kallmana, ten miał uderzać stojąc na piątym metrze przed bramką. Napastnika Cracovii powstrzymał jednak Szymonowicz, który wybił piłkę pod nogi Sokołowskiego. Z jego strzałem poradził sobie Grobelny. Trzy minuty później Kakabadze dograł do Rakoczego, ten minął obrońcę, ale piłka podskoczyła mu i w sytuacji sam na sam uderzył nad bramką. Jeszcze raz w sytuacji strzeleckiej znalazł się Kallman, ale jego strzał minął słupek bramki Grobelnego.  Warta nie istniała w pierwszej połowie.

Po przerwie Cracovia dostosowała się do gości i bardzo długo mecz toczył się głównie w środku pola. Warta uśpiła “Pasy” i nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie w 79. minucie. Dośrodkowanie z narożnika Mezghraniego, zamachnął się Luis, ale fenomenalnie poprawił go Prikryl. Wahadłowy “Zielonych” uderzył sprzed pola karnego pod samą poprzeczkę Madejskiego, który wyciągnął się jak długi, ale skapitulował. Cracovia starała się coś jeszcze wykreować, ale Warta umiejętnie przeszkadzała, próbowali Rózga i Makuch, ale Grobelny nie miał problemów. To goście byli bliżsi kolejnej bramki, Eppel miał piłkę na lewej nodze ale uderzył nad bramką Madejskiego. Warta to prawdziwa klątwa “Pasów” i Jacka Zielińskiego, który nigdy w swojej karierze nie pokonał “Zielonych”. Dzięki tej wygranej Warta o punkt wyprzedza w tabeli dzisiejszego rywala.