PKO BP Ekstraklasa: Warta wygrywa w Mielcu na zakończenie kolejki

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała na wyjeździe Stal Mielec 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 75. minucie Miguel Luis.

Pierwsza połowa była wyrównana. Posiadanie piłki lepsze miała Stal, ale to Warta stworzyła sobie konkretniejsze okazje. Goście często szukali w polu karnym swojego nowego napastnika – Eppela, ale Węgier oddawał strzały wprost w bramkarza Stali. Pierwsza dobra okazja gospodarzy to 24. minuta. Getinger zrobił sobie miejsce po lewej stronie, dośrodkował do Shkuryna, ten obrócił się z piłką, ale uderzył wprost w Grobelnego. Warta była bardzo blisko wyjścia na prowadzenie w 40. minucie. Ze stałego fragmentu wrzucał Miguel Luis, Eppel był blisko przecięcia futbolówki i skierowania jej do siatki, ale zabrakło mu kilku centymetrów. Tuż przed gwizdkiem na przerwę fantastycznie z woleja uderzył Getinger, ale jeszcze lepiej interweniował bramkarz Warty.

Warta Poznań przez chwilę cieszyła się z prowadzenia. Stavropoulos uderzył z ponad dwudziestu metrów w słupek Kochalskiego, do pustej bramki dobił Żurawski. Wcześniej jednak Domańskiego faulował Tiru, co zostało zauważone przez sędziego VAR. Z obydwu stron ciągle brakowało konkretów. W 73. minucie trochę szczęśliwie piłka znalazła się pod nogami Domańskiego a ten uderzył tylko w słupek Grobelnego. Kilka minut później po odbiciu się od piłkarza Stali piłka znalazła się przy Miguelu Luisie. Portugalczyk miał na tyle swobody, że uderzył idealnie przy słupku bramki Kochalskiego i wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Do końca spotkania gospodarze nie stworzyli już żadnego zagrożenia i przegrali czwarte spotkanie z rzędu.