PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec – Puszcza Niepołomice – Skrót meczu (WIDEO)

PGE Stal Mielec (Twitter)

W meczu inauguracyjnym 20. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, Stal Mielec ograła Puszczę Niepołomice (2:1). Zwycięski gol gospodarzy padł w dodatkowym czasie gry, gdy Piotr Wlazło wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Beniaminek objął prowadzenie w 23. minucie. Wysoki pressing gości zaprocentował. Maciej Firlej zagrał do Mateusza Cholewiaka, który skarcił swój były zespół. Sygnał do odrobienia strat dał Ilja Szkurin w 83. minucie. Dla białoruskiego napastnika było to dziewiąte trafienie i goni w klasyfikacji strzelców Erika Exposito, który ma na koncie 14 goli.

Piłkarze Tomasza Tułacza wyjechali z Mielce bez choćby punktu, kiedy dali się zaskoczyć przy stałym fragmencie gry w ostatnich sekundach spotkania. Stal awansowała na ósmą lokatę, a Puszcza plasuje się na 14. miejscu.