PKO BP Ekstraklasa: Puszcza wyrywa remis z Rakowem

Tułacz

Puszcza Niepołomice

Puszcza Niepołomice w dramatycznych okolicznościach zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny kończyły mecz w “dziesiątkę”.

Wszystko co najgorsze dla Puszczy wydarzyło się w pierwszej połowie między 21 a 26 minutą. Najpierw czerwoną kartkę dostał Ioan-Călin Revenco za niebezpieczny faul na Berggrenie w środku pola. Kilka minut później gospodarze sami strzelili sobie gola. Dośrodkował w pole karne wahadłowy Rakowa – Otieno, ale piłka odbiła się od Serafina a Crăciun barkiem trafił piłkę tak niefortunnie, że wpadła ona do siatki.

Tuż po zmianie stron, bo w 49. minucie wyrównały się siły na boisku. Drugą żółtą kartkę dostał Fran Tudor. Na boisku wiele się nie działo, ale okazało się, że to cisza przed burzą. W doliczonym czasie gry ręką w polu karnym zagrał Racovitan a sędzia wskazał na rzut karny dla Puszczy. Do piłki podszedł Łukasz Sołowiej i zdobył bramkę na wagę remisu. Raków może sobie pluć w brodę, że nie wykorzystał szansy na dogonienie czołówki tabeli. To drugie sobotnie spotkanie w PKO BP Ekstraklasie, które zakończyło się wynikiem 1:1, wcześniej taki wynik padł w rywalizacji Korony z Cracovią.