PKO BP Ekstraklasa: Puszcza Niepołomice postawiła się Legii Warszawa, Maciej Rosołek uratował punkt Wojskowym

.W niedzielnym spotkaniu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Legia Warszawa zremisowała z Puszczą Niepołomice (1:1) przy Łazienkowskiej.

Legioniści wrócili z Norwegii na tarczy, ulegając z Molde FK (2:3) w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Kosta Runjaić pomylił się tam z wyjściowym składem, do czego się przyznał, dokonując aż czterech zmian w przerwie. Dużo pretensji było przede wszystkim do Kacpra Tobiasza, który popełnił błędy.

Straciliśmy łatwe gole. Oczekuję od Kacpra Tobiasza lepszego zachowania w takich sytuacjach, ale to wciąż najmłodszy bramkarz w rozgrywkach. Za nami osiemnaście miesięcy dobrej współpracy i wielokrotnie nam pomagał – podkreślał trener. Nie zdecydował się na roszadę miedz słupkami z beniaminkiem.

Gospodarze na niewiele pozwalali Puszcza, która starała się zagrozić poprzez stałe fragmenty gry. W 32. minucie do dogodnej okazji doszedł Rafał Augustyniak, lecz Oliwier Zych sparował piłkę zza linię końcową. W 39. minucie boisko na noszach opuścił Mateusz Cholewiak, który zderzył się głowami z Marco Burchem. Pomocnik stracił na boisku przytomność i karetką został przewieziony do pobliskiego szpitala. Chwilę niepokoju wykorzystali goście w 42. minucie, kiedy Michał Koj skutecznie główkował po podaniu Artura Craciuna.

W 50. minucie miała miejsce kontrowersja, po tym Koj mógł faulować Pawła Wszołka w polu karnym, ale po wideoweryfikacji Legia karnego nie otrzymała. W 65. minucie Zych z najwyższym trudem zatrzymał strzał Wszołka. W 86. minucie czujnością pod bramką niepołomiczan wykazał się Maciej Rosołek, który pojawił się na murawie pięć minut wcześniej. Puszcza dzięki zdobytemu punktowi przy Łazienkowskiej, wciąż jest s trefie spadkowej, ale mam tyle samo oczek, co Korona Kielce – 21.