PKO BP Ekstraklasa: Fenomenalny gol Lukasa Podolskiego w derbach Śląska, dublet i asysta Adriana Kapralika

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Derby Śląska zakończyły się wyjazdowym zwycięstwem Górnika Zabrze z Piastem Gliwice (3:1) w 20. serii PKO BP Ekstraklasy.

W lidze nie ma drużyny, która tak często dzieli się punktami – dwanaście remisów Piasta i tylko dwie porażki – taki bilans pozwala na górną połówkę tabeli. Sąsiadem jest przeciwnik zza miedzy. Górnicy mieli niezłą końcówkę roku. Odnieśli dwa zwycięstwa i zremisowali z Radomiakiem. Zimą stracili Daisuke Yokotę, który wybrał belgijski KAA Gent.

Trzeba będzie być bardzo dobrze zorganizowanym – w defensywie, ale też w ataku, żeby drużyna nie podzieliła się w jakimś momencie spotkania, żebyśmy byli kompaktem. Patrząc tylko na wyniki Piasta, na to, ile strzelają bramek, to mają z tym problemy, natomiast jesteśmy po okresie przygotowawczym, zawodnicy, którzy wcześniej nie mogli zagrać są już do dyspozycji trenera. To nie jest przypadek, że oni strzelając tak mało bramek – mówił Jan Urban w “Dzienniku Zachodnim”.

W 15. minucie Sebastian Musiolik długim podaniem uruchomił Adriana Kapralika, który wyszedł sam na sam z golkiperem i precyzyjnie umieścił piłkę w siatce gliwiczan. Tuż przed przerwą mógł wyrównać Kamil Wilczek, lecz jego uderzenie wyśmienicie sparował Daniel Bielica. W 60. minucie ponownie dał o sobie znać Kapralik, któremu piłka spadła i perfekcyjnie wykończył zgranie od Damiana Rasaka. W 65. minucie kunszt pokazał Lukas Podolski, który rewelacyjnie lewą noga trafił pod poprzeczkę. Mistrzowi świata asystował Kapralik. Gospodarzy stać było na honorowe trafienie, którego autorem był Jorge Felix.