PKO BP Ekstraklasa: Cracovia remisuje ze Stalą po szalonej końcówce

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

Cracovia zremisowała ze Stalą Mielec 2:2 w meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. “Pasy” jeszcze w 85. minucie prowadziły 2:0, jednak goście doprowadzili do wyrównania.

Wszystko co najciekawsze w pierwszej połowie działo się w pierwszym kwadransie. Najpierw w 7. minucie Oshima znalazł się w sytuacji sam na sam z Kochalskim, ale bramkarz Stali okazał się lepszy w tym pojedynku. Lada chwila to goście mogli wyjść na prowadzenie. Getinger uderzył z woleja sprzed pola karnego, ale piłka trafiła w słupek. Obramowanie bramki obijała również Cracovia. W 30. minucie Glik uderzył głową po rzucie rożnym i futbolówka znalazła się tylko na poprzeczce. Do końca pierwszej części gry to gospodarze przeważali, mieli aż dziewięć rzutów rożnych, raz Stal była blisko bramki samobójczej.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali goście. Uderzał Domański, jego strzał odbił Madejski a już za moment z dystansu spróbował Trąbka i piłka musnęła poprzeczkę. Dziesięć minut później spróbował swoich sił Makuch, ale Kochalski pewnie odbił piłkę na rzut rożny. Cracovia ponownie zagroziła po rzucie rożnym. W 68. minucie groźnie główkował Hoskonen, fantastycznie interweniował Kochalski. Gospodarze dopięli swego w 69. minucie. Kallman dostał piłkę około 25 metrów przed bramką, przyjął, poprawił i przymierzył po długim słupku nie do obrony dla Kochalskiego. Dziesięć minut później było już 2:0. Getinger faulował w polu karnym Makucha. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Knap i z zimną krwią podwyższył wynik spotkania. W ostatnich minutach uaktywnił się rezerwowy Stali – Kai Meriluoto. Najpierw Fin w 86. minucie okiwał obrońcę “Pasów” i posłał strzał pod poprzeczkę Madejskiego. Dwie minuty później był już remis. Znów próbował strzału Meriluoto, piłka odbiła się od obrońcy i najszybciej znalazł się przy niej Getinger pakując ją głową do siatki. Szok przy ul. Kałuży, Cracovia prowadziła do 86. minuty 2:0, ale zremisowała ze Stalą Mielec.