PKO BP Ekstraklasa: Bezbramkowy remis między Wisłą Płock a Stalą Mielec

Wisła Płock (Twitter)

Bezbramkowym remisem zakończył się wynik niedzielnego starcia między Wisłą Płock a Stalą Mielec w ramach 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny nie mają jeszcze pewnego utrzymania w PKO BP Ekstraklasie.

Kilka minut po rozpoczęciu spotkania mogło być już 1:0 dla gospodarzy. Przy bramce Szwocha, na minimalnym spalonym znalazł się wcześniej asystujący mu Sekulski. Analiza VAR trwała co najmniej 5 minut, ale ostatecznie sędzia utrzymał decyzję. Stal największe zagrożenie stworzyła po rzucie rożnym, ale uderzenie Maka zablokował… Matras. Im później w pierwszej połowie, tym mniej się działo. Do przerwy był remis 0-0 i remis w strzałach celnych 1-1. Po zmianie stron Stal miała dwie świetne okazje po rzutach rożnych. Blisko zdobycia bramki byli Flis i Wlazło. W obu sytuacjach piłka mijała jednak bramkę Kamińskiego. Bezbramkowy remis sprawił, że Stal ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową a Wisła Płock pięć.