Piłkarz na dziś #11

własne

Dotychczas w tej serii, pojawiali się przypadkowo (bowiem dobór zawodników dobierany jest losowo) zazwyczaj zawodnicy ofensywni. Tymczasem będzie inaczej i przedstawię Wam sylwetkę bramkarza. Jakiego? Zapraszam do lektury!

Imię i nazwisko: Anthony Lopes

Data Urodzenia: 1.10.1990

Wiek: 26

Wzrost: 184cm

Narodowość: Portugalia/Francja

Klub: Olympique Lyon

Kontrakt ważny od/Kontrakt ważny do: 1.07.2011/ 30.06.2020

Klub juniorski: Olympique Lyon U19

Debiut seniorski: 10.04.2012 w wygranym przez Lyon spotkaniu z GFC Ajaccio

Dominująca noga: lewa

Pozycja/e na których może grać: bramkarz

Wartość rynkowa: 13mlm

Opis: 26-letni bramkarz Olympique Lyon to zawodnik o którym normalny kibic raczej nie słyszał. Osoba interesująca się Ligue 1, wie o nim już z całą pewnością dużo więcej. Czas odkryć kolejnego ciekawego zawodnika w tej serii.

Anthony w trakcie swojej 8 letniej kariery zdobył 2 tytuły – jeden niedawo na szczeblu reprezentacyjnym, Mistrzostwo Europy, drugi już 4 lata wcześniej, Puchar Francji. Jest wierny jednemu klubowi, od czasów juniorskich nie porzucił zespołu z Lyonu, mimo bardzo bogatego warsztatu umiejętności. Przechodząc do cyfr na pewno nie może nie rzucić się liczba 120 rozegranych spotkań w Ligue 1, w których zachował 48 czystych kont, daje to aż 40% meczów bez wpuszczonej bramki. Łącznie w rozgrywkach klubowych wystąpił 160 razy, ma do tej pory 60 czystych kont (37,5% skuteczności). Czy jest to bramkarz lubiący bronić rzuty karne? Ze statystyk wynika, że raczej nie, ponieważ broni zaledwie jednego na trzy karne (Dla lepszego wyobrażenia warto dodać, że Manuel Neuer “wyciąga” niemalże co drugą “jedenastkę”). 1 czerwca jego wartośc rynkowa osiągnęła najwyższy pułap i wyniosła 13mln.

Media społecznościowe zawodnika:

aparat-instagramfacebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *