Pięć bramek w spotkaniu Real – Malaga

Sky Sports

Real Madryt po wielu słabszych meczach ciągle szukał okazji na zwycięstwo i odrobienia strat w stosunku do Barcelony. Taka okazja nadarzyła się w spotkaniu z Malagą. Królewscy wygrali, lecz bardzo niepewnie.

Real od początku chciał bramki, stwarzał ku temu okazję, lecz nie były one wystarczająco dobre. Pierwszą dobrą sytuację w 9. minucie miał Cristiano Ronaldo. Po dośrodkowaniu oddał on strzał, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Wtedy w dobrym miejscu i czasie znalazł się Karim Benzema i dobił piłkę do bramki. Niedługo później Dani Carvalaj miał świetną okazję na podwyższenie prowadzenia. Jego strzał był jednak za słaby i bramkarz drużyny gości bez problemu wyłapał to uderzenie. W 18. minucie Malaga stworzyła sobie idealną okazję na remis. Diego Rolan przyjął dośrodkowanie w pole karne drużyny z Madrytu i precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg posłał piłkę do siatki. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Realu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Casemiro. Przed przerwą dobrą okazję na 3-1 miał Ronaldo, lecz jej nie wykorzystał.

Po zmianie stron Real ciągle napierał na przeciwnika. Jak to mówią niektórzy, niewykorzystane okazję lubią się mścić. W 58. minucie Chory Castro zdobył bramkę z dystansu na 2-2. Następnie przez kilkanaście minut tempo gry zmalało i nie było jakiś kluczowych akcji. Sytuacja ta zmieniła się 76. minucie gdy jeden zawodników Realu został sfaulowany w polu karnym. Wtedy do piłki podszedł Cristiano Ronaldo i po kiepskim strzale bramkarz obronił jego próbę, lecz na tyle feralnie, że futbolówka wpadła pod nogi Portugalczyka, a  ten pewnie umieścił ją w siatce. Do końca spotkania nie było więcej ciekawych sytuacji. Real ostatecznie wygrał z Malagą 3-2.

25.11.2017 r. , 13. kolejka La Liga, Frekwencja: 75 671

Real Madryt – Malaga 3:2 (2:1)
Bramki: Benzema (9.), Casemiro (21.), Ronaldo (76.) – Rolan (18.), Castro (58.)
Real Madryt: Casilla – Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo – Vazquez, Casemiro, Kroos (81. Hernandez), Isco (62. Modrić) – Benzema (89. Mayoral), Ronaldo
Malaga: Jimenez – Rosales, Hernandez, Gonzalez, Carlos (36. Baysse) – Keko (66. Juanpi), Adrian, Recio, Castro – Rolan, Penaranda (61. Baston)
Żółte kartki: Marcelo; Penaranda, Adrian
Sędzia: Manzano J. (Esp)