Pewny awans Lecha Poznań

Lech Poznań po zwycięstwie 3:1 w pierwszym meczu z Honką, był niemal pewny awansu do kolejnej rundy. Przyszła pora na pokazanie się z dobrej strony przed własna publicznością. Trener Lecha Mariusz Rumak dokonał trzech zmian w porównaniu z ligowym spotkaniem. Do składu wskoczyli: Burić, Kędziora i Pawłowski.

Pierwsza bramka wpadła bardzo szybko, bo już w 6. minucie po prostopadłym podaniu Szymona Pawłowskiego, do siatki trafił Łukasz Teodorczyk. Dla napastnika Lecha to już drugie trafienie w LE. Liderzy ligi fińskiej po wznowieniu od środka boiska przeprowadzili akcje lewą stroną, a piłkę z najbliższej odległości umieścił Koskinen. W 42′ minucie Szymon Pawłowski z rzutu rożnego rewelacyjnie podał wprost na głowę obrońcy Tomasza Kędziory, a temu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w bramce. W 73′ minucie w słupek trafił dobrze dysponowany Vojo Ubiparip.

Kolejnym rywalem w III rundzie będzie prowadzony przez Marka Zuba Żalgiris Wilno. Napastnikiem tego klubu jest Kamil Biliński. Po tym dwumeczu należy dobrze ocenić piłkarzy Lecha, choć gra defensywna wymaga jeszcze sporo poprawek. Widać po grze Arboledy, że nie jest przygotowany do gry co trzy dni, dlatego Mariusz Rumak musi rotować składem, albo poszukać wzmocnienia na tę pozycję.

Lech Poznań – Honka 2:1 (2:1)

Teodorczyk 6′, Kędziora 40′ – Koskinen 7′

Lech: Burić – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Trałka, Drewniak – Pawłowski, Hämäläinen, Ubiparip – Teodorczyk

Honka: Vitala – Koskinen, Meite, Baah, Aalto – Yaghoubi, Palazuelos – Porokara, Vasara, Mäkijärvi – Väyrynen