Pewne zwycięstwo Wisły. Wicelider bez szans

Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością wicelidera LOTTO Ekstraklasy Jagiellonię Białystok (3:1). Biała Gwiazda była dziś zdecydowanie lepsza od mającego aspiracje mistrzowskie zespołu z Podlasia.

Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Paweł Brożek. Wykorzystał świetne, prostopadłe podanie od Petara Brleka i w sytuacji sam na sam z Kelemenem nie popełnił błędu, umieszczając piłkę w siatce. W 35. minucie Wisła Kraków wykonywała rzut rożny. Dośrodkowywaną piłkę wprost pod nogi Patryka Małeckiego wybił jeden z obrońców Jagiellonii, a ten zdobył bramkę uderzając zza pola karnego. Do przerwy Wisła w pełni zasłużenie prowadziła 2:0.

Po zmianie stron dominacja zespołu z Krakowa miała ciąg dalszy. W 52. minucie Paweł Brożek zagrał świetną piłkę do Rafała Boguskiego, który techniczną podcinką pokonał Mariana Kelemena. Jagiellonia była w tym spotkaniu cieniem zespołu, który zachwycał swoją formą jesienią. Dzisiejsze starcie podobnie jak to z Lechią, było w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza bardzo słabe. Widząc jak źle wygląda gra zespołu, trener Probierz postanowił w samej końcówce dać szansę rezerwowemu Damianowi Szymańskiemu, który wykorzystał ją w pełni, strzelając w samej końcówce spotkania honorową bramkę. Chwilę wcześniej drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał obrońca Wisły Ivan Gonzalez, następstwem czego był rzut wolny. Wprost na głowę Szymańskiego piłkę zagrał Konstantin Vassiljev, a 21-letni zawodnik przyjezdnych pokonał Łukasza Załuskę.

Wisła Kraków, dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansowała na 7. pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Bez względu na wyniki pozostałych spotkań Jagiellonia Białystok utrzyma pozycję wicelidera ligi, jednak jej przewaga nad będącym obecnie w dobrej dyspozycji Lechem stopniała do zaledwie jednego punktu.

Wisła Kraków 3:1 Jagiellonia Białystok (2:0)

1:0 21′ Paweł Brożek

2:0 35′ Patryk Małecki

3:0 52′ Rafał Boguski

3:1 90′ Damian Szymański

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Mączyński, Llonch – Boguski (86′ Videmont), Brlek (74′ Stilić), Małecki – Brożek (67′ Zachara)

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Guti, Runje, Tomasik – Romanczuk (57′ Szymański), Góralski – Novikovas (57′ Grzyb), Chomczenowski (82′ Mystkowski) – Vassiljev,  Cernych

Sędzia główny: Szymon Marciniak