Goal.com

Gracze Atletico Madryt uporali się w 5.kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z mistrzem Holandii – PSV Eindhoven. Na gole Kevina Gameiro oraz Antoine’a Griezmanna, goście nie odpowiedzieli żadnym trafieniem i mecz zakończył się rezultatem 2-0.

O ile w pierwszej połowie gra była w miarę wyrównana, o tyle druga odsłona spotkania to już przewaga podopiecznych Diego Simeone. W 55. minucie podanie od Griezmanna na bramkę zamienił Kevin Gameiro. Mocny strzał w długi róg bramki strzeżonej przez Jeroena Zoeta dał prowadzenie ekipie z Estadio Vicente Calderon. Piłka jeszcze odbiła się od słupka, zanim wpadła do siatki. Jedenaście minut później stratę w środkowej strefie boiska zaliczył Davy Propper. Sytuację wykorzystał Tiago, który przechwycił piłkę i podał do dobrze ustawionego Antoine’a Griezmanna, a napastnik Atletico nie dał szans bramkarzowi gości. Było to trzecie trafienie Francuza w obecnej edycji Champions League.

Zwycięstwo Atletico oraz porażka Bayernu w Rostowie oznaczają, iż Rojiblancos są już pewni pierwszego miejsca w grupie D. PSV natomiast z jednym punktem zamyka tabelę i ma szansę jedynie na grę w Lidze Europy, lecz by tak się stało, to muszą w ostatniej kolejce pokonać na własnym stadionie FK Rostów.

Atletico Madryt – PSV Eindhoven 2:0 (0:0)

1:0 Gameiro 55′

2:0 Griezmann 66′