FC Barcelona w rewanżowym spotkaniu 1/8 Copa del Rey rozbiła przed własną publicznością Cordobę 5:0 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. W pierwszym meczu podopieczni Tito Vilanovy wygrali 2:0.

“Duma Katalonii” od pierwszych minut narzuciła własny styl gry i konstruowała coraz to nowe akcje zagrażając bramce Saizara. “Barca” już w pierwszej połowie spotkania rozstrzygnęła losy spotkania. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Thiago Alcantara, a dwie kolejne David Villa. W drugiej połowie jeszcze dwa gole strzelił Alexis Sanchez ustalając wynik spotkania na 5:0.

Goście w całym meczu nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i musieli uznać wyższość “Blaugrany” odpadając z Copa del Rey. Kolejnym rywalem Barcelony będzie Malaga, z którą zmierzy się 16 stycznia.