Pep Guardiola przed FC Kopenhagą: Są głodni rywalizacji i mają pełną energię

Guardiola

mancity.com

Pep Guardiola namawia Erlinga Haalanda, aby był bardziej zrelaksowany, co przyniesie w konsekwencji jego skuteczność.

We wtorek Manchester City wznawia obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Ich pierwszą przeszkodą w fazie pucharowej jest FC Kopenhaga z Kamilem Grabarą w bramce. Początek meczu o godzinie 21:00.

Norweski napastnik niedawno wrócił po dwóch miesiącach przerwy z powodu kontuzji stopy. – Nie możemy zapominać, że długo pauzował, Powrót do dynami nie jest prosty. Jeśli dzisiaj nie zdobędziemy gola lub jeśli on nie zdobędzie gola w ciągu 10 minut, wszystko będzie w porządku – podkreśla menedżer Obywateli.

Hiszpan uważa, że sobotnie zwycięstwo z Evertonem (2:0) było dobrym przykładem. Haaland miał spokojną pierwszą połowę, a następnie strzelił dwa gole w drugiej. – Erling jest młody i gra na najtrudniejszej pozycji na boisku w otoczeniu czterech lub pięciu zawodników z niewielką przestrzenią – dodaje.

Haaland był królem strzelców Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie, trafiając do siatki 12 razy, a City po raz pierwszy zdobyło trofeum. W tym sezonie w pięciu meczach zdobył pięć goli. FC Kopenhaga, która z powodu przerwy zimowej nie grała przez dwa miesiące, co może być z korzyścią dla Anglików.

– Powiedziałbym, że są głodni rywalizacji, mają pełną energię, świeże nogi i umysł. Mieli dużo czasu, aby przygotować się do meczu – twierdzi Guardiola. Duńczycy zakończyli rywalizację w grupie A przed Galatasaray i Manchesterem United. Jest uzasadnione, że Guardiola  nie zamierza ich lekceważyć.