Paulo Sousa przejmie stery w Arsenalu?

Paulo Sousa

Źródło: http://www.tellerreport.com/

49-letni Paulo Sousa znalazł się w kręgu zainteresowań Arsenalu, który po zwolnieniu Unaia Emery’ego nieustannie poszukuje nowego szkoleniowca – donosi dziennik L’Equipe.

Od marca 2019 roku Portugalczyk sprawuje funkcje trenera francuskiego Girondins Bordeaux. Konflikt na linii władze-kibice wywołuje jednak napiętą sytuację oraz protesty na stadionie, co pomimo solidnych wyników może skłonić Sousę do zmiany otoczenia.

Klauzula zawarta w umowie szkoleniowca pozwala mu na opuszczenie klubu w dowolnym momencie. Warunkiem pozostaje jednak wykupienie obowiązującego kontraktu za kwotę oscylującą w granicach 2-3 milionów €.

– Podoba im się jego profil, nie tylko jako szkoleniowiec, ale także jako osoba. Nie oznacza to, że odejdzie [z Bordeaux]. Arsenal prowadzi rozmowy z kilkoma menadżerami, ale Paulo jest z pewnością częścią tej listy – donosi świta 49-latka.

Wcześniej zainteresowanie usługami Paulo Sousy wyraził również AC Milan, który tegorocznej kampanii nie może zaliczyć do udanych. Po 15. kolejkach “Rossoneri” plasują się na 10. miejscu w tabeli.

W poprzednich latach Sousa trenował również m.in. FC Basel, Leicester City czy ACF Fiorentinę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *