Pary 1/4 finału Ligi Mistrzów! Znany jest także dalszy scenariusz

Liga Mistrzów (Champions League) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

O godzinie 12.00 w Szwajcarskim Nyonie rozlosowano pary ćwierćfinałowe w Lidze Mistrzów. 

W ścisłej ósemce najlepszych zespołów znalazły się cztery angielskie zespoły: Tottenham, Manchester City, Manchester United oraz Liverpool. Stawkę uzupełniły drużyny: Barcelona, Ajax, Porto i Juventus. 

Sensacją jest na pewno brak obrońcy trofeum Realu Madryt, który w przykrych okolicznościach musiał uznać wyższość ekipy ze stolicy Holandii. Również sąsiedni rywal Królewskich – Atletico Madryt – musiało pożegnać się z rozgrywkami. Los Colchoneros w meczu rewanżowym byli tylko tłem dla kapitalnie grającego Juventusu. Innym gigantem, który nie ma szczęścia w fazie pucharowej jest PSG. Paryżanie co prawda wygrali pierwszy mecz, ale w rewanżu roztrwonili zaliczkę i zostali wyeliminowani przez Czerwonych Diabłów. 

Pary 1/4 finału Ligi Mistrzów

1.) Ajax – Juventus 

2.) Liverpool – Porto 

3.) Tottenham – Manchester City 

4.) Manchester United – Barcelona 

Pary 1/2 finału Ligi Mistrzów 

5.) Zwycięzca meczu 3 zagra ze zwycięzcą meczu 1

6.) Zwycięzca meczu 4 zagra ze zwycięzcą meczu 2 

Finał Ligi Mistrzów 

Zwycięzca meczu 5 zagra ze zwycięzcą meczu 6

Warto dodać, że w parze Manchester United – Barcelona jako pierwsza została wylosowana drużyna z Katalonii. Zmieniono jednak gospodarza tego dwumeczu ponieważ rewanż w tym czasie będzie grać ekipa The Citizens. Była to jedyna wcześniej zapowiadana konieczność zmiany, jeżeli oba zespoły z Manchesteru zostałyby wylosowane jako drugie. Taki sam scenariusz był w Lidze Europy w 1/16 kiedy to rewanż Sevilla – Lazio został przesunięty na dzień wcześniej, aby uniknąć kolizji z Betisem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi