Oświadczenie Śląska Wrocław po rasistowskim incydencie w Nowym Sączu

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Olbrzymim skandalem zakończyło się środowe starcie Sandecji Nowy Sącz ze Śląskiem Wrocław. Seria rzutów karnych została przerwana z powodu rasistowskich okrzyków kibiców z Dolnego Śląska.

Maissa Fall, który jest z pochodzenia Senegalczykiem nie wykorzystał jednej z jedenastek. Po czym kapitan Sandecji postanowił zawołać swojego golkipera i po chwili piłkarze pierwszoligowca zrezygnowali z dalszego kontynuowania gry. A to wszystko przez rasistowskich okrzyków ze strony trybuny, na której zasiadali fani Śląska. Klub wydał specjalne oświadczenie:

„WKS Śląsk Wrocław oświadcza, iż stanowczo potępia wszelkie formy mowy nienawiści podczas widowisk sportowych. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek przejawów dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, jak i agresji słownej w związku z przynależnością klubową.

Jesteśmy zawiedzeni, że z powodu decyzji członków drużyny gospodarzy o zejściu z boiska, w momencie prowadzenia wrocławian 2:1 w serii rzutów karnych, spotkanie nie zostało dokończone w sportowy sposób. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że regulamin rozgrywek jednoznacznie określa procedurę postępowania w przypadku nieodpowiednich zachowań, jednak w tej sytuacji nie wdrożono jakichkolwiek środków przewidzianych w przepisach”.

Ivan Djurdjević po meczu nie chciał odnosić się do zaistniałego incydentu. –  Jako trener muszę skupić się na zespole, bo na jego grę mam wpływ – zaznaczył. Na razie PZPN nie wydał opinii na temat wydarzeń w Nowym Sączu.

źródło: slaskworclaw.pl / 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.