PAP

Kilkanaście dni temu AC Milan został ostatecznie sprzedany chińskim właścicielom. Były właściciel klubu, Silvio Berlusconi, wystosował oświadczenie, w którym m.in życzy dalszych sukcesów nowym zarządcom. Oficjalne przejęcie klubu nastąpi pod koniec listopada.

Oto treść oświadczenia, które Berlusconi zamieścił na swoim Facebooku.

“Do wszystkich fanów Milanu,

30 lat temu kupiłem Milan z miłości. Teraz sprzedaję go z powodu jeszcze większej miłości: powierzam drużynę w ręce osób, które mają niezbędne zasoby i które zainwestują w klub tak, by ten mógł ponownie walczyć z najlepszymi. Co oczywiste, jestem poruszony i zasmucony, ale jednocześnie spokojny w moim przeświadczeniu, że po raz kolejny podjąłem decyzję dla dobra Milanu i pozostanę ich najbardziej zagorzałym fanem.

Te 30 lat pozostanie w moim sercu wraz ze wspaniałymi wspomnieniami, które nie mogą się z niczym równać. Miałem ten przywilej, by prowadzić drużynę, którą kocham, do momentu kiedy stała się najbardziej utytułowana na świecie.

Wspomnienia i podziękowania wędrują do wspaniałych zawodników, trenerów i dyrektorów odnoszących tu sukcesy. Wielu z nich to legendy futbolu, które pomogły osiągać niesamowite sukcesy we Włoszech, w Europie i na świecie.

Ponadto, nigdy nie zapomnę wkładu i uczucia kibiców: pasja milionów ludzi dla czerwieni i czerni była pomocna w tworzeniu drużyny jak żadna inna, silnej jak żadna inna, silniejszej niż niesprawiedliwość, silniejszej niż brak szczęścia.

Będę pojawiać się na trybunach, by wspierać i być może cierpieć. Ale jestem pewien, że wkrótce będziemy się wspólnie cieszyć z sukcesów Milanu, kultywować naszą wspaniałą tradycję.

Uściski dla wszystkich was, “Rossonerich”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.