Oświadczenie Dembele: Nie jestem człowiekiem, który oszukuje, nie ulegam szantażowi

Ousmane Dembele

Zdjęcie: FC Barcelona


W Barcelonie nie mogli dłużej czekać na decyzje Ousmane Dembele, który nie potrafił określić swojej przyszłości. Był namawiany do przedłużenia umowy, ale on sam i agenci grali na zwłokę.

Xavi odkąd przejął stery w Blaugranie, to komplementował francuskiego skrzydłowego. Miał do niego zaufanie, lecz cierpliwość została wyczerpana.Ostatecznie Dembele nie znalazł się w kadrze meczowej na dzisiejsze starcie w Pucharze Króla z Athletikiem Bilbao (godz. 21:30).

Fakt, że zabrakło go w kadrze, jest związany z tym, że sam piłkarz dał Xaviemu do zrozumienia, że nie chce grać w jego zespole. Ja to rozumiem – skomentował dyrektor do spraw futbolu Mateu Alemany.

Piłkarz wydał specjalne oświadczenie w mediach społecznościowych i odniósł się do zarzutów kierowanych w jego kierunku. – Od czterech lat nie przestaję czytać o sobie. Plotki gromadzą się od czterech lat. Ludzie haniebnie kłamali na mój temat z zamiarem wyrządzenia mi krzywdy. Do tej pory to ignorowałem. Czy to był błąd? Tak – zaczął swój wywód Dembele.

Mam 24 lata i jak każdy mężczyzna mam wady i niedoskonałości. Przeżyłem trudne chwile. Kontuzje. Dotknął mnie Covid-19. Bez najmniejszego narzekania byłem gotowy do treningów – dodał.

– W pełni zdaję sobie sprawę z mojego szczęścia, że poświęcam się w najpiękniejszej pracy na świecie. Moje przesłanie jest przejrzyste. Zabraniam wszystkim dawać do myślenia, że nie jestem zaangażowany w projekt sportowy. Zabraniem komukolwiek przypisywania mi intencji, których nigdy nie miałem. Zabraniam komukolwiek mówić w imieniu moim lub mojego agenta, któremu całkowicie ufam – oznajmił.

– Zawsze dawałem od siebie wszystko dla drużyny. Nie jestem człowiekiem, który oszukuje, a tym bardziej człowiekiem, który ma zwyczaj ulegania szantażom. Jak wiecie są negocjacje. Pozwalam mojemu agentowi się tym zająć, bo to jego dziedzina. Moją pracą jest piłka. Chcę dzielić chwile radości z kolegami z drużyny. Przede wszystkim skupmy się na tym, co najważniejsze – na wygrywaniu – zakończył.

Jak wynika z jego stanowiska, nic nie wskazuje, by chciał opuszczać Dumę Katalonii w połowie sezonu.


Alemany o Dembele: Zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby go zatrzymać


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.