Olympique Lyon lepszy w hicie kolejki. Festiwal Lacazette’a

express.co.uk

Mecz, który można było uznać za najciekawszy w tej serii spotkań okazał się festiwalem strzeleckim jednego zawodnika, Alexandre’a Lacazette’a, który ustrzelił hat-tricka i nie pozostawił złudzeń kto w tym spotkaniu był górą. Olympique Lyon – AS Saint-Etienne 3:0.

Jak na hit kolejki przystało zawodnicy grali bardzo agresywnie i nie odstawiali nóg. Taka filozofia doprowadziła do otrzymania przez zawodników Saint-Etienne dwóch napomnień w ciągu pierwszych pięciu minut spotkania (1′ Vincent Pajot, 5′ Fabien Lemoine). Całą pierwszą połowę przeważała drużyna gospodarzy. Pierwszą okazję stworzył Rafael, którego strzał pod poprzeczkę wybronił Stephane Ruffier. W 30. minucie doszło do dwóch wymuszonych kontuzjami zmian w obydwóch drużynach. Maxime’a Gonalons zastąpił Sergi Darder, a Fabienia Lemoine’a, Valentin Eysseric. Kolejne minuty meczu, to kolejne sytuacje stworzone przez zawodników Olympique Lyon, które jednak nie przekładały się na wynik meczu. Dopiero w 41. minucie po przepięknej indywidualnej akcji Lacazette’a gospodarze wyszli na prowadzenie.

Druga połowa to seria kolejnych ataków podopiecznych Huberta Fourniera. W 53. minucie szansę na podwyższenie wyniku miał nie kto inny jak strzelec pierwszej bramki, ale jego strzał zewnętrzną częścią stopy minął o milimetry prawy słupek bramki Ruffiera. Co się odwlecze to nie uciecze i tak w  59. minucie dobijając strzał Rafaela, Lacazette strzela swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Bezradni goście mimo oddania kilku strzałów na bramkę Anthony’ego Lopesa nie potrafili poważnie zagrozić gospodarzom. Po groźnie wyglądającym starciu w 71. minucie boisko, na noszach, opuścił Samuel Umtiti jego miejsce zajął Henri Bedimo. Ostatnie dwadzieścia minut meczu charakteryzowało się agresywną walką w środku pola i nieudanymi zagraniami zawodników obydwóch drużyn. W doliczonym czasie gry najlepszy na boisku Alexandre Lacazette kompletuje hat-tricka i dobija bezradne w dniu dzisiejszym Saint-Etienne.

Dzięki temu zwycięstwu Olympique Lyon przeskakuje w tabeli Cean i z dorobkiem 25. punktów zajmują 2. miejsce. Goście mając trzy “oczka” mniej spadają na 5. pozycję.