Okazyjna cena za Ryana Gravenbercha


Bayern Monachium w ostatnich latach uchodził za klub wyciągający zawodników za małe pieniądze. Uważany jest za jeden z najlepiej prowadzonych klubów. Teraz szykuje się kolejny świetny ruch Bawarczyków.

Ryan Gravenberch jest jednym z talentów nowej fali holenderskiej piłki. Wychowanek Ajaxu Amsterdam notuje występy na najwyższym poziomie w tamtejszej lidze. Już w zeszłym sezonie wypłynął na szerokie wody, ale teraz jego talent wybuchł i mówi się dużo o potencjalnym transferze. Kontrakt zawodnika kończy się w przyszłym roku i nie zamierza go przedłużać. Największe ekipy starego kontynentu rzuciły się na młodziaka.

Jedną z nich jest Bayern Monachium. Wiadomo było, że cena może być wysoka, przecież to wychowanek najlepszej szkółki, wielki talent. Ma dopiero 19 lat i już jest ważnym zawodnikiem rotacji klubu. Zaskakująco, wymagania drużyny ze stolicy Holandii nie są wysokie. Według Fabrizio Romano, Bayern Monachium ma zapłacić za niego 15 milionów, ewentualnie kolejne 10 w bonusach. Jest to bardzo niska cena jak na talent takiej klasy.

Okazuje się, że Ajax oczekuje więcej, cena może wynieść 35 milionów. To i tak nie jakaś duża kwota na dzisiejsze standardy. Negocjacje dopiero się zaczynają, o zawodnika miał walczyć jeszcze Real i drużyny Premier League. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik wyjedzie do Niemiec.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.