Oficjalnie: Zieliński wreszcie zaprezentowany w nowym klubie

Piotr Zieliński

Fot. Inter Mediolan

Piotr Zieliński w końcu w nowych barwach.

Ceniony reprezentant Polski oficjalnie dołączył do szeregów Interu Mediolan. Wstępne rozmowy i negocjacje dotyczące transferu trwały kilka miesięcy, lecz ostatecznie decyzja została podjęta tuż przed zakończeniem poprzedniego sezonu.

Inter, aktualni mistrzowie Włoch, wzbogacili się o wyjątkowego zawodnika, który jest pierwszym Polakiem w historii tego zacnego klubu.

Przebieg negocjacji między Zielińskim a Napoli (poprzednim pracodawcą) był pełen napięć. Mimo początkowej propozycji obniżki wynagrodzenia, klub z Kampanii zaproponował później korektę warunków. Jednak dla 30-letniego pomocnika oferta Interu okazała się bardziej przekonująca. Rozmowy z Mediolanem nabrały tempa i zakończyły się pełnym porozumieniem, co otworzyło Zielińskiemu drogę do zmiany barw klubowych.

Zieliński, który reprezentował dotąd barwy Udinese, Empoli, a przede wszystkim Napoli, z 364 występami w jego barwach, z niecierpliwością oczekuje na nowe wyzwania w drużynie „Nerazzurrich”. Jego umowa, obowiązująca do końca czerwca 2028 roku, zapowiada długoterminowe plany i zaangażowanie w przyszłość klubu.

Inter Mediolan nie ustaje w dążeniach do wzmocnienia składu. Klub zainteresowany jest również pozyskaniem kolejnych talentów, wśród których wymienia się Mehdiego Taremiego z FC Porto. Pojawienie się Zielińskiego w drużynie zatem to dopiero początek ambitnych planów mistrzów Włoch na nadchodzące sezony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.