Oficjalnie: Wisła Płock pozyskała Jakuba Burka

fot. Wisła Płock S.A.

Nowym piłkarzem Wisły Płock został Jakub Burek. Bramkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Ponadto rundę wiosenną sezonu 2022/2023 dokończy na wypożyczeniu powrotnym w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Jakub Burek urodził się 8 marca 2003 roku i jest wychowankiem KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski. Po dwóch latach w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski trafił do UKS-u SMS Łódź. Tam spędził kolejne kilka lat, będąc w międzyczasie wypożyczonym do juniorów Sandecji Nowy Sącz. W połowie zeszłego sezonu wrócił do trzecioligowego KSZO i pod koniec rundy zadebiutował w lidze. W obecnej kampanii jest już podstawowym bramkarzem. W siedemnastu meczach trzykrotnie zachował czyste konto w czwartej grupie trzeciej ligi.

– Trener Dariusz Pietrasiak zwrócił mi uwagę na fakt, iż w KSZO Ostrowiec 1929 Świętokrzyski broni młody, utalentowany chłopak. Poprosił mnie, abym mu się przyjrzał. Po analizie wideo postanowiłem zaprosić go na testy sportowe. Po ich odbyciu stwierdziliśmy fakt, że ten chłopiec rzeczywiście ma duży potencjał, dlatego zaczęliśmy zabiegać o jego pozyskanie. Poleciał z nami do Turcji na obóz i swoją postawą przekonał nas na tyle, że zdecydowaliśmy się na transfer definitywny. Jest to przede wszystkim młody chłopak, którego cechuje bardzo duża dynamika w bramce. Jest szybki na nogach, eksplozywny. Ma bardzo dobry czas reakcji.

– Swoim sposobem grania wpisuje się w nasz model. Gra bardzo wysoko w asekuracji, nie boi się rozgrywania pod dużym pressingiem przeciwnika. W fazie budowania ataku wchodzi w rolę jednego ze stoperów. Grając poza polem karnym, często nawet na trzydziestym lub czterdziestym metrze, bierze czynny udział w rozegraniu, tworząc w ten sposób przewagę. Takiego bramkarza szukaliśmy, dlatego też decyzja o transferze definitywnym. Do końca sezonu, na zasadzie wypożyczenia, będzie dalej bronił barw KSZO. Natomiast od nowego sezonu wraca do nas jako pełnoprawny członek kadry pierwszego zespołu. Liczę na to, że włączy się do rywalizacji o miano bramkarza numer jeden – powiedział na temat Jakuba Burka trener bramkarzy pierwszej drużyny Maciej Sikorski.

źródło: info.pras. wisla-plock / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.