Oficjalnie: Turan w Galatasaray

Arda Turan

Twitter FC Barcelona

Arda Turan został nowym piłkarzem Galatasaray – poinformował turecki klub.

Sentymentalny powrót Turana stał się faktem. 33-latek został nowym zawodnikiem Galatasaray, którego jest wychowankiem. Po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z klubem kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2021 roku. 33-latek założy koszulkę z numerem 68.

Turan w Galatasaray przeszedł wszystkie szczeble rozwoju. Od kategorii juniora do zespołu seniorów. To właśnie w barwach Galatasaray wypłynął na szerokie wody futbolu. Zadebiutował w reprezentacji Turcji, a w 2011 r. trafił do Atletico Madryt. Po 4 latach spędzonych w stolicy Hiszpanii przeniósł się do FC Barcelony. W zespole „Dumy Katalonii” wiodło mu się ze zmiennym szczęściem. Finalnie wystąpił w 55 spotkaniach. Strzelił 15 bramek i zaliczył 11 asyst.

Piłkarską karierę zaburzył licznymi ekscesami poza boiskowymi. Takimi jak: nielegalne posiadanie broni czy przemoc w stosunku do dziennikarza lub tureckiej gwiazdy muzyki popularnej.

Od stycznia 2018 r. grał w Istanbule Basaksehir FK. Ostatni raz na boisku pojawił się 1 grudnia, w meczu tureckiej ekstraklasy z Antalyasporem. Rozegrał 5 minut.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *