Oficjalnie: Tottenham wita Lo Celso i żegna Eriksena

fot. football.london

Tottenham Hotspur postanowił definitywnie wykupić Giovaniego Lo Celso. Jednocześnie klub oficjalnie pożegnał Christiana Eriksena.

Giovani Lo Celso miał trudne wejście do Tottenhamu. Na początku pobytu w Anglii grał ogony, a później 23-latkowi przypałętała się kontuzja. Po zmianie menedżera Lo Celso także nie mógł liczyć na wyjściowy skład u Jose Mourinho. Jednak ostatnie mecze mocno przekonały portugalskiego szkoleniowca do stawiania na wychowanka Rosario Central. W nich Argentyńczyk nie raz przejawiał się jako najlepszy zawodnik Kogutów. Lo Celso tak zaimponował w nich Mourinho, że zapytany na konferencji o wykupienie zawodnika, szkoleniowiec odpowiedział, że pomocnik “zasłużył sobie na to i klub zamierza wykorzystać taką możliwość”. I tak jak powiedział Mourinho, niedługo potem dokonali Spurs. Dziś Giovani Lo Celso stał się pełnoprawnym piłkarzem Tottenhamu.

Pomocnik podpisał umowę do 2025, jednak klub nie podał konkretnego dnia ani miesiąca. Wykupienie pomocnika zimą to mała pozytywna wiadomość dla budżetu klubu z północnego Londynu. Samo roczne wypożyczenie miało kosztować Spurs około 18 milionów euro. W zależności w którym okienku Tottenham zamierzał kupić Lo Celso, cena mogła być inna. Zakup pomocnika już zimą to oszczędność kilku milionów euro.

Tottenham informując wszystkich o wykupie Lo Celso poinformował także o oficjalnym odejściu tego, którego Argentyńczyk miał zastąpić, czyli Christiana Eriksena. Duńczyk po niecałych 7 latach gry dla Spurs przeniesie się do Interu Mediolan. W barwach Kogutów 27-latek zagrał ponad 300 razy i strzelił 69 bramek. Kwota transferu do czołowej drużyny Serie A ma wynosić około 20 milionów euro. Niska cena spowodowana jest tym, że Eriksen nie zamierzał przedłużyć wygasającego w czerwcu kontraktu, a Tottenham starał się zarobić cokolwiek na swoim pomocniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi