Oficjalnie: Śląsk Wrocław sprowadził pomocnika z Danii

slaskwroclaw.pl

27-letni pomocnik Patrick Olsen przeniósł się do Śląska na zasadzie transferu definitywnego z Aarhus GF i związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.

– Szukaliśmy zawodnika środka pola, który nie tylko potrafi wywiązać się ze swoich zadań w destrukcji, ale i wspomóc zespół w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Patrick to piłkarz nieustępliwy, z bardzo dobrą techniką, potrafiący odebrać piłkę i obsłużyć kolegów dokładnym podaniem. Pokazał również nie raz, że sam też potrafi wpisać się na listę strzelców. Z pewnością wniesie dużą jakość do zespołu i znacząco wzmocni rywalizacje o miejsce w środku pola – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

W swojej karierze Patrick Olsen zaliczył ponad 50 występów w młodzieżowych drużynach reprezentacji Danii oraz cztery spotkania w eliminacjach europejskich pucharów.

– Dołączyłem do Śląska, bo to klub, który ciągle chce się rozwijać, rywalizować z najlepszymi i zajmować miejsca w czołówce tabeli. Na boisku moim atutem jest technika, kreatywność i to, że zawsze chcę wygrywać, zawsze do tego dążę. Lubię też pomagać partnerom, by grali na jak najwyższym poziomie. Słyszałem trochę o Ekstraklasie, obejrzałem kilka meczów i cieszę się, że tu jestem – mówi Patrick Olsen, nowy zawodnik WKS-u. Olsen będzie występować z numerem 8.

źródło: informacja prasowa, slaskwroclaw.pl /


Christian Eriksen zagrał w sparingu po kilkumiesięcznej przerwie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.