Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Wielki powrót stał się faktem. Po 8 latach do Chorzowa powraca Maciej Sadlok. Doświadczony obrońca z klubem podpisał roczną umowę.

33-letni Sadlok przez ostatnie 8 lat był zawodnikiem Wisły Kraków. W barwach Białej Gwiazdy na poziomie Ekstraklasy rozegrał razem 222 spotkań. W minionym sezonie W minionym sezonie PKO Ekstraklasy Sadlok wystąpił w 20 spotkaniach i strzelił jedną bramkę. Wcześniej przed przyjściem do Krakowa, przez 1,5 roku był piłkarzem Polonii Warszawa.

Po spadku do 1 Ligi Wisły Kraków, drużyna z Krakowa postanowiła nie przedłużać umowy z 15-krotnym reprezentantem Polski, więc Sadlok stał się wolnym zawodnikiem. Zainteresowana jego usługami była Wieczysta Kraków, gdzie gdyby dołączył, tam spotkałby dawnych kolegów: Sławomira Peszko, Michała Miśkiewicza czy obecnego trenera Wieczystej – Franciszka Smudy. Jednak postanowił wrócić tam, gdzie dostał pierwszą szansę w zawodowej piłce, czyli do Ruchu Chorzów.

Tutaj dostałem pierwszą szansę w zawodowej piłce, spędziłem tu wiele lat i bardzo miło je wspominam. Cieszę się, że wracam i mam nadzieję, że pomogę drużynie na boisku realizować stawiane cele – powiedział 33-letni obrońca w wywiadzie z klubowymi mediami.

Ruch Chorzów to beniaminek Fortuna 1 Ligi. Wcześniej do zespołu prowadzonego przez Jarosława Skrobacza trafili: Łukasz Moneta. Jakub Piątek, Przemysław Szur, Bartłomiej Barański, Kacper Michalski, Tomasz Swędrowski oraz Artur Pląskowski.

Źródło: Ruch Chorzów

 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.