Oficjalnie: Rodolfo Pizarro zawodnikiem Interu Miami

fot. vanguardngr.com

Rodolfo Pizzaro został nowym zawodnikiem Interu Miami.

26-latek kilka dni temu rozwiązał kontrakt z meksykańskim Monterrey. Zaraz po tym był gotowy, aby zacząć testy medyczne w Interze. Pomocnik nie miał żadnych problemów z przejściem badań i podpisał kontrakt z nowym klubem. Pizzaro będzie miał w zespole status „designated player”, czyli jednego z trzech piłkarzy mogących pobierać wyższą pensję od narzuconego limitu. Będzie to drugi taki zawodnik w kadrze Interu Miami. Pierwszym graczem, który posiada taki kontrakt jest Matías Pellegrini.

Cieszymy się, że do klubu dołącza zawodnik tak wysokiej jakości jak Rodolfo – powiedział Paul McDonough, dyrektor operacyjny i dyrektor sportowy Interu Miami CF. Jest kreatywnym pomocnikiem, który znacznie wzmocni nasz skład i podniesie jakość całej drużyny na boisku – dodał.

Piłkarz przez większość swojej kariery występował w rodzimym kraju. W barwach Monterrey występował od lipca 2018 roku. Dla swojej byłej drużyny rozegrał 64 spotkania, w których udało mu się zdobyć dziewięć bramek oraz zanotować sześć asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.