Oficjalnie: PZPN i ORLEN przedłużają współpracę

Stadion PGE Narodowy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu współpracy z PKN ORLEN. Koncern paliwowy przez cztery lata będzie Sponsorem Generalnym polskiej piłki nożnej, w tym jedenastu reprezentacji narodowych.

– Grupa ORLEN jest największym sponsorem polskiego sportu. Skala naszego zaangażowania w ten obszar systematycznie rośnie. Wspieramy blisko 100 utalentowanych zawodników, ponad 70 klubów, 10 związków i 2 komitety. Stawiamy na współpracę z PZPN, bo piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu w kraju, a rozgrywki śledzi ponad 70% Polaków. Piłka tworzy w Polsce także prawdziwą społeczność. W naszym kraju grają w nią zawodowo i amatorsko trzy miliony osób, a w trakcie sezonu w każdy weekend jest rozgrywanych około 9 tys. spotkań. Chcemy wykorzystywać ten potencjał do promocji naszego biznesu, ale jednocześnie wspólnie ze związkiem działać na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

– Liczby mówią same za siebie. Piłka nożna wyzwala w kibicach ogromne emocje. Każdy żyje zwłaszcza meczami seniorskiej reprezentacji mężczyzn, która jest najpopularniejszą drużyną w kraju, drużyną wszystkich Polaków. Przedłużenie współpracy z firmą PKN ORLEN jest potwierdzeniem tego, że inwestycja w kadrę narodową pozwala realizować naszym sponsorom stawiane cele biznesowe, a PZPN postrzegany jest jako solidny partner, z którym warto związać się na długie lata. Cieszymy się, że PKN ORLEN dostrzega również ogromny potencjał reprezentacji młodzieżowych, piłki nożnej kobiet czy eFutbolu, które także będzie wspierał. Gramy razem o najwyższe cele! – powiedział Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN.

Oprócz seniorskiej reprezentacji mężczyzn, której mecze podczas mundialu w Katarze oglądało w telewizji i internecie średnio 12,5 mln widzów, ważnym aspektem nowej umowy PZPN z PKN ORLEN jest kompleksowe wsparcie reprezentacji młodzieżowych, w których swoje talenty wykuwają przyszli kadrowicze oraz kadrowiczki. Na przestrzeni ostatniej dekady liczba piłkarek zwiększyła się w Polsce aż 8-krotnie. Rośnie również marketingowa wartość żeńskiego  futbolu. Oglądalność meczów kobiecej kadry w eliminacjach mistrzostw świata w szczytach komunikacyjnych przekraczała 400 tys. widzów. PKN ORLEN będzie w najbliższych latach Sponsorem Generalnym reprezentacji Polski kobiet, kadr młodzieżowych, a także Sponsorem Tytularnym Pucharu Polski kobiet, Ekstraligi kobiet oraz 1. Ligi kobiet. Nowa umowa przewiduje także wsparcie merytoryczne PZPN przy realizacji programów piłkarskich koncernu, poświęconych dzieciom – czytamy w komunikacie. 

źródło: laczynaspilka.pl 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x