Oficjalnie: Piast Gliwice przedłuża pobyt z pomocnikiem

piast-gliwice.eu

20-letni skrzydłowy – Arkadiusz Pyrka przedłużył umowę z Piastem Gliwice do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

– Piast to miejsce dla zawodników, którzy chcą się rozwijać. W tym klubie jest to możliwe. Moim celem jest dalej zdobywać doświadczenie, tak bardzo ważne dla zawodnika w moim wieku. Chciałbym grać jak najwięcej, zdobywać bramki i stawać się coraz lepszym, by móc wymiernie pomagać drużynie w osiąganiu dobrych wyników – powiedział Arkadiusz Pyrka.

Cieszę się z powołania do młodzieżowej reprezentacji. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wydaje mi się, że dla klubu również. Nie mogę doczekać się zgrupowania i meczów w biało-czerwonej koszulce – dodał Arkadiusz Pyrka.

Pomocnik jest radomianinem, a do Gliwic trafił w 2020 roku ze Znicza Pruszków. W barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 71 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował pięć asyst.

– Arek jest przykładem młodego zawodnika, który – jeśli stworzy mu się odpowiednie warunki rozwoju – potrafi wykorzystać szansę. Regularna gra w klubie, powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski to tylko dowody na to, jaką jakość prezentuje. Zadbaliśmy o to, by mógł kontynuować tę pracę i cieszymy się z powodu podpisania nowej umowy – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Przeprowadziliśmy rozmowy z Arkiem Pyrką, które poskutkowały przedłużeniem umowy na kolejne lata, z czego obie strony są zadowolone. Wierzymy, że rozwój tego zawodnika w dalszym ciągu będzie przebiegał tak sprawnie jak dotychczas – przyznał Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Niebiesko-Czerwonych.

źródło: piast-gliwice.eu / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.