Oficjalnie: Paweł Wszołek trafił do FC Union Berlin

www.fc-union-berlin.de

Union Berlin pozyskał na zasadzie wolnego transferu 29-letniego Pawła Wszołka z Legii Warszawa. Od niedawna piłkarzem niemieckiego klubu jest Tymoteusz Puchacz.

Po dwóch sezonach w Warszawie skrzydłowy dwukrotnie sięgał po mistrzostwo ligi. W 60 meczach dla mistrzów Polski strzelił 12 bramek, zaś przy 15 trafieniach asystował. Wszołek od dłuższego czasu zwlekał z przedłużeniem umowy z “Wojskowymi”.

Bundesliga jest niezwykle wymagająca i zawsze moim marzeniem było zagrać tam pewnego dnia. Union wykonał świetną robotę w ostatnich latach i wyrobił sobie markę poza granicami Niemiec. Nie mogę się doczekać bycia częścią tego klubu od nowego sezonu i mam wielką nadzieję, że będziemy mogli wtedy poczuć atmosferę z kibicami na Stadionie An der Alten Försterei – powiedział skrzydłowy.

– Cieszymy się, że Paweł wybrał Union. Udowodnił już swoją klasę w kilku europejskich ligach i pokazał, że potrafi szybko i solidnie się zintegrować. W ciągu ostatnich dwóch lat w Warszawie odniósł ogromne sukcesy i znacznie wzmocni nasze boki – dodał dyrektor sportowy, Oliver Ruhnert.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *