Oficjalnie: Ondrej Duda wypożyczony do Norwich City

fot. canaries.co.uk

Norwich City potwierdziło, że do klubu dołączył Ondrej Duda. Słowak będzie występował w barwach “Kanarków” do końca sezonu 2019/2020.

Potwierdziły się wszelkie spekulacje sprzed kilku dni. Ondrej Duda dołączył do czerwonej latarnii Premier League w ramach wypożyczenia, bez opcji wykupu po sezonie. Ma pomóc “Kanarkom” w walce o utrzymanie, ale będzie to niezwykle trudne wyzwanie. Podopieczni Daniela Farke’a mają na swoim koncie zaledwie 14 punktów i zamykają stawkę w Premier League.

25-letni pomocnik domagał się transferu, ponieważ stracił miejsce w składzie Herthy Berlin. Wystąpił w sumie 9 razy. Zdobył 1 bramkę i dołożył do tego 3 asysty.

Kilka dni temu rozmawiałem z trenerem Danielem Farkiem i po tym zdecydowałem, że chcę tu przyjść. Trener był ze mną szczery, porozmawialiśmy o sytuacji klubu i tego, czego mogę się tu spodziewać. Powodów, dla których chciałem tej zmiany, było kilka: to dobry klub, bardzo silna liga, a sytuacja w moim poprzednim klubie nie była najlepsza – powiedział Duda w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi