Oficjalnie: Nowy kontrakt Jakuba Czerwińskiego w Gliwicach

piast-gliwice.eu

Jakub Czerwiński parafował nową umowę z Piastem Gliwice, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2025/26.

Środkowy obrońca przybył do Piastunek w 2018 roku. Rozegrał łącznie 181 spotkań, w których strzelił dwanaście goli. W 2019 roku zdobył mistrzostwo Polski. – Kiedy zimą 2018 roku trafiłem do Piasta na wypożyczenie nie sądziłem, że 5,5 roku później będę wciąż w klubie. Co więcej, że przedłużę umowę o kolejne 2,5 roku. W dzisiejszych czasach to rzadkość, by jeden zawodnik reprezentował klub przez tak długi okres. Jestem ambitnym zawodnikiem, który zawsze chce grać o czołowe lokaty i właśnie ten argument był dla mnie kluczowy. Przez ten czas klub bardzo urósł – powiedział Czerwiński.

– W chwili końca nowego kontraktu będę miał 35 lat. Z jednej strony, niemało. Z drugiej wiem, jak się prowadzę i jakie mam zdrowie. Liczę, że swoją postawą zasłużę na kolejną umowę. Zwłaszcza, że rodzina świetnie się tutaj czuje, co przekłada się bardzo pozytywnie na mnie. Zawsze będę starał się dawać tej drużynie tyle, na ile mnie stać. Piast to mój klub, a Gliwice to mój dom – dodał.

Przed transferem do Gliwic, grał w m.in. Legii Warszawa, Bruk-Bet Termalice Nieciecza i Pogoni Szczecin. – To bardzo ważny moment dla naszego klubu. Przedłużenie umowy z kapitanem zespołu jest nie tylko solidną dawką inspiracji dla całej drużyny, ale również dowodem na to, jak bardzo cenimy i szanujemy Kubę. To serce zespołu, które wyznacza rytm i sprawia, że cały organizm właściwie funkcjonuje. Nasz kapitan wiele razy udowodnił, że od kilku lat jest gwarancją jakości i jednym z najlepszych w kraju na swojej pozycji. Cieszymy się, że możemy dzisiaj ogłosić wiadomość o przedłużeniu kontraktu – przyznał Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad przedłużeniem kontraktu z Jakubem Czerwińskim. To pokazuje, że chcemy budować zespół na bardzo solidnych fundamentach. Sprawa kontynuowania naszej współpracy była dla nas priorytetem. Zdajemy sobie sprawę jak dużo jakości zarówno pod względem gry, jak i charyzmy daje nam Kuba. Przez ostatnie lata udowodnił, że jest prawdziwym liderem w naszej szatni i przykładem do naśladowania dla młodych zawodników. Odnieśliśmy razem wiele sukcesów i chcemy to kontynuować. Nowy kontrakt to efekt dobrej pracy przez cały okres trwania poprzedniej umowy – zaznaczył Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: piast-gliwice.eu / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x