Oficjalnie: Nowi asystenci Dariusza Żurawia w Lechu Poznań

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Nowymi asystentami Dariusza Żurawia w „Kolejorzu” zostali – Janusz Góra oraz Dariusz Dudka. Obaj zastąpili Dariusza Skrzypczaka (wybrał samodzielna pracę w Stali Mielec) i Karola Bartkowiaka (został asystentem trenera rezerw).

– Było jasne, że na początku przygotowań trener będzie chciał mieć już komplet współpracowników, dlatego w poniedziałek i wtorek dogrywane były szczegóły umów nowych asystentów. Pracowaliśmy intensywnie nad tym tematem od jakiegoś czasu. Zależało nam na tym, żeby to były osoby, które nadal pasują do naszej filozofii gry. Wiedzieliśmy, jak chcemy przemodelować sztab, mocno dyskutowaliśmy nad tym z trenerem i teraz możemy przedstawić efekty. Ważne jest to, żeby przy okazji zmian w sztabie pierwszej drużyny wzmocnić także współpracę z Akademią na szczeblu trenerskim – stwierdził dyrektor sportowy, Tomasz Rząsa.

Janusz Górna to były obrońca Górnika Wałbrzych i Śląska Wrocław. Ma również jedenaście występów w reprezentacji Polski. – Stoi za nim ogromne doświadczenie z pracy w ostatnich latach w jednej z największych kuźni talentów w Europie, czyli Red Bull Salzburg. Tam, podobnie jak u nas, stawiają odważnie na młodzież, grają ofensywnie, wysokim pressingiem, chcą dominować na boisku. Dlatego Janusz Góra idealnie pasuje do mojego sztabu, bo wyznajemy niemal taką samą filozofię gry – tłumaczy Dariusz Żuraw.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

36-letni Dariusz Dudka od pięciu lat jest związany z wicemistrzem Polski. W 2018 roku przyczynił się do awansu rezerw „Kolejorza” do drugiej Ligi. – Mogę powiedzieć, że Darek był taką moją prawą ręką na boisku, jako kapitan dowodził chłopakami. Miał świetny kontakt z młodymi zawodnikami, którym pomagał się piłkarsko rozwijać. Przeprowadzaliśmy wspólne treningi indywidualne dla naszej zdolnej młodzieży i wiadomo było, że krok po kroku szykowaliśmy go do tej roli – dodał Żuraw.

Analitykiem drużyny został Łukasz Becella. – W ubiegłym roku dołączał do nas jako analityk, ale pomagał również w codziennej pracy szkoleniowej. I teraz będzie tak samo, Łukasz będzie pełnił funkcję asystenta-analityka – przyznał szkoleniowiec.

źródło: lechpoznan.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.