Oficjalnie: Nowa umowa Carrasco. Znacznie większa klauzula odstępnego

atleticodemadrid.com

W ostatnim czasie Yannick Ferreira Carrasco wszedł na znacznie wyższy poziom piłkarski, całkowicie zaaklimatyzował się w Atletico i stał się jednym z jego najlepszych graczy. Dlatego też kilka klubów z najwyższej półki, szczególnie tych z Anglii, zaczęło sobie poważnie ostrzyć na niego zęby. Czym była bowiem dla nich klauzula w wysokości 40 mln euro?

Belg ucinał jednak wszelkie spekulacje mówiąc, że jest szczęśliwy w Madrycie i to właśnie na Calderon zamierza kontynuować swoją karierę. Na potwierdzenie tych słów Atletico wydało dzisiaj komunikat głoszący o tym, że obie strony doszły do porozumienia w sprawie warunków nowego kontraktu. 23-latek związał się z “Rojiblancos” do 30 czerwca 2022 roku, czyli o dwa lata dłużej niż wówczas, gdy podpisywał umowę w momencie transferu.

W poprzedniej umowie zawarta była klauzula odstępnego w wysokości zaledwie 40 mln euro, co przy dzisiejszych możliwościach klubu wydawało się promocją. Obecnie, choć nie podano tego do opinii publicznej, miała ona zostać podwyższona do 100 mln euro.

Skrzydłowy trafił do Atletico w 2015 roku z AS Monaco, a hiszpański klub zapłaciło za niego 20 mln euro. Carrasco w trakcie swojego pobytu w Madrycie rozegrał 54 spotkania, w których zdobył dziesięć goli.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *