Oficjalnie: Nowa umowa Carrasco. Znacznie większa klauzula odstępnego

atleticodemadrid.com

W ostatnim czasie Yannick Ferreira Carrasco wszedł na znacznie wyższy poziom piłkarski, całkowicie zaaklimatyzował się w Atletico i stał się jednym z jego najlepszych graczy. Dlatego też kilka klubów z najwyższej półki, szczególnie tych z Anglii, zaczęło sobie poważnie ostrzyć na niego zęby. Czym była bowiem dla nich klauzula w wysokości 40 mln euro?

Belg ucinał jednak wszelkie spekulacje mówiąc, że jest szczęśliwy w Madrycie i to właśnie na Calderon zamierza kontynuować swoją karierę. Na potwierdzenie tych słów Atletico wydało dzisiaj komunikat głoszący o tym, że obie strony doszły do porozumienia w sprawie warunków nowego kontraktu. 23-latek związał się z “Rojiblancos” do 30 czerwca 2022 roku, czyli o dwa lata dłużej niż wówczas, gdy podpisywał umowę w momencie transferu.

W poprzedniej umowie zawarta była klauzula odstępnego w wysokości zaledwie 40 mln euro, co przy dzisiejszych możliwościach klubu wydawało się promocją. Obecnie, choć nie podano tego do opinii publicznej, miała ona zostać podwyższona do 100 mln euro.

Skrzydłowy trafił do Atletico w 2015 roku z AS Monaco, a hiszpański klub zapłaciło za niego 20 mln euro. Carrasco w trakcie swojego pobytu w Madrycie rozegrał 54 spotkania, w których zdobył dziesięć goli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.