Oficjalnie: Michał Żewłakow opuścił Zagłębie Lubin

zaglebie.com

Dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A. Michał Żewłakow z dniem 31 grudnia 2019 roku kończy pracę w Lubinie. Decyzję o skróceniu terminu obowiązywania umowy Klub i były reprezentant Polski podjęli wspólnie – czytamy w komunikacie przekazanym przez Zagłębie Lubin. 

Michał Żewłakow rolę dyrektora sportowego na Dolnym Śląsku pełnił od czerwca 2018 roku. Przez ten czas sprowadził m.in. Damjana Bohara, Sase Zivca, Patryka Szysza czy także obecnego szkoleniowca Martina Sevelę. Poprzednio pracował W warszawskiej Legii, z która po latach awansował do Ligi Mistrzów.

– W Legii szanuje się ludzi, którzy dobrze dla niej grają albo z nią wygrywają, więc skoro moje drogi z warszawskim klubem się rozeszły, to chciałbym dać się dobrze zapamiętać z tego, że Zagłębie tanio skóry nie sprzedaje – mówił niedawno w “Fakcie” Żewłakow.

43-latek przez kilka lat dzierżył największą liczbę meczów w reprezentacji Polski (102 spotkania). Jego wyczyn pobili już Jakub Błaszczykowski (108 meczów) oraz Robert Lewandowski (112 meczów). Z kadrą “biało-czerwonych” zaliczył mistrzostwa świata 2002 w Korei i Japonii, mundial 2006 w Niemczech, mistrzostwa europy 2018 w Austrii i Szwajcarii.

źródło: zaglebie.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *