Oficjalnie: Manuel Pellegrini zwolniony z West Hamu

The Mirror

66-letni Manuel Pellegrini z powodu słabych rezultatów w Premier League został zwolniony z West Hamu. Czarę goryczy przelała sobotnia porażka z Leicester City (1:2).

Chilijczyk “Młoty” objął w maju 2018 roku, po tym jak przez kilka miesięcy prowadził chiński klub Hebei China Fortune. – Z ogromnym rozczarowaniem podjęliśmy tę decyzję. Manuel Pellegrini jest dżentelmenem i współpraca z kimś z jego kalibru była prawdziwą przyjemnością – powiedział David Sullivan, członek zarządu. – Stało się jasne, że konieczna będzie zmiana, aby klub mógł wrócić na odpowiednie tory zgodnie z naszymi ambicjami w tym sezonie. Uznaliśmy, że konieczne jest podjęcie działań teraz, aby dać nowemu menedżerowi możliwie najwięcej czasu na osiągnięcie tego celu – czytamy dalej w komunikacie.

West Ham po 20. kolejce zajmuje siedemnastą lokatę i ma zaległe spotkanie do rozegrania z Liverpoolem. Po kontuzji między słupkami powrócił Łukasz Fabiański, który ostatecznie nie uchronił zespołu przed porażką. Polski golkiper obronił rzut karny, choć trzeba zauważyć sam go sprokurował.

źródło: whufc.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *