Oficjalnie: Manchester United potwierdza przybycie Marcela Sabitzera


Zdjęcie: bundesliga.com
Zawodnik Bayernu Monachium został wypożyczony bez możliwości wykupu do Manchesteru United.
Na kilka godzin przed zamknięciem zimowego okienka transferowego pojawiły się informacje, jakoby Christian Eriksen wypadł z gry na dłuższy okres czasu. W związku z tym “Czerwone Diabły” zostały zmuszone do sprowadzenie piłkarza, który mógłby zastąpić Duńczyka podczas jego absencji.
Media szybko zaczęły donosić, że klub z Old Trafford jest zainteresowany krótkoterminowym wypożyczeniem Marcela Sabitzera z Bayernu Monachium. W nim miano upatrywać zastępcę dla Eriksena na najbliższe miesiące.
Na nieco ponad godzinę do zamknięcia okienka Manchester United potwierdził przybycie Austriaka. Cała operacja przebiegła bardzo sprawnie. 28-latek po kilku godzinach przyleciał do Anglii, przeszedł testy medyczne, po czym złożył podpis na umowie.
“Czasami w życiu trzeba podejmować szybkie i ważne decyzje. W chwili, gdy usłyszałem o tej możliwości, wiedziałem, że jest dla mnie odpowiednia. Jestem rywalizującym graczem. Chcę wygrywać i pomóc klubowi osiągnąć cele w tym sezonie” – oznajmił Marcel Sabitzer.
Marcel Sabitzer jest pierwszym austriackim piłkarzem w historii, który będzie występował w koszulce “Czerwonych Diabłów”.
Welcome to United, Marcel Sabitzer 👊#MUFC
— Manchester United (@ManUtd) February 1, 2023