Oficjalnie: Klupś wypożyczony do Piasta Gliwice

Piotr Pyrdoł (ŁKS), Tymoteusz Klupś (Lech) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

19-letni skrzydłowy Lecha Poznań został wypożyczony na pół roku do Piasta Gliwice.

Tymoteusz Klupś w obecnym sezonie rozegrał tylko trzy mecze ligowe w pierwszej drużynie oraz dziesięć spotkań w rezerwach poznańskiego klubu.

W związku z tym zdecydowano, że lepiej będzie by Klupś został wypożyczony. Klub liczy, że 19-latek otrzyma możliwość regularnych występów w Ekstraklasie.

– Miniona runda była mniej udana dla Tymka, ponieważ kiedy był w formie i dostał szansę w pierwszym składzie, to złapał kontuzję. Później pech go nie opuszczał, przyplątało się zapalenie ścięgna Achillesa, przez co nie mógł złapać odpowiedniego rytmu. A dodatkowo, konkurencja na skrzydłach była spora. Chcemy, żeby złapał ten rytm, ponieważ to do razu spowoduje, że znikną mikrourazy – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

– Były pytania z różnych klubów, ale zdecydowaliśmy się na Piasta, bo w naszej opinii będzie to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla Klupsia. Na pewno będzie mógł tam cały czas podnosić swoje umiejętności – kontynuuje Rząsa.

Zanim skrzydłowy dołączył do Piasta wiele mówiło się o tym, że Klupś zostanie wypożyczony do Rakowa Częstochowa. Wyglądało to na naturalny ruch, ponieważ niedawno Lech skrócił wypożyczenie Michała Skórasia z klubu z Częstochowy. W jego miejsce miał dołączyć Tymoteusz Klupś, jednak ten zdecydował się na Piast Gliwice, co powoduje dalsze poszukiwania częstochowian na tę pozycję.

Źródło: Lech Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi