Oficjalnie: Julian Nagelsmann selekcjonerem reprezentacji Niemiec. “Jego zapał jest zauważalny i zaraźliwy”

Julian Nagelsmann | Bayern Monachium

Shutterstock

Niemiecka federacja piłkarska (DFB) poinformowała, że Julian Nagelsmann zastąpił Hansiego Flicka na stanowisku trenera Niemiec przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy 2024.

Nie było żadnego zaskoczenia, iż rozstano się z Flickiem po kiepskich wynikach nie tylko w meczach towarzyskich, ale także rozczarowującym mundialu w Katarze, który zakończyli na fazie grupowej.

Pierwszy mecz pod wodzą 36-latka, Niemcy rozegrają z USA 14 października w Hartford, a kilka dni później kolejnej potyczce zmierzą się z Meksykiem w Filadelfii. Bayern ma zapłacić Nagelsmannowi 1,5 miliona euro w ramach odprawy za skrócenie jego kontraktu który obowiązywał do 2026 roku pomimo jego zwolnienia w marcu tego roku.

Mamy mistrzostwa Europy w naszym własnym kraju. To coś wyjątkowego. Coś, co zdarza się  raz na kilka dekad. Wszystko podporządkowuję faktowi zorganizowania świetnego turnieju. Mam wielką ochotę podjąć to wyzwanie. W przyszłym roku będziemy zgraną grupą – powiedział nowy selekcjoner.

– Jest nie tylko absolutnym ekspertem w dziedzinie futbolu. Udowodnił już na wszystkich swoich stanowiskach,  w bardzo młodym wieku jak na głównego trenera, że potrafi motywować i zachwycać drużynę oraz całe środowisko. Jego zapał jest zauważalny i zaraźliwy – dodał dyrektor sportowy federacji, Rudi Voller.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.