Oficjalnie: Hamburger SV bez trenera! Hollerbach został zwolniony

Bild.de

Niedługo trwała przygoda Hollerbacha z Hamburgerem SV – funkcję tę pełnił przez 49 dni. Obecnie rolę pierwszego trenera ma przejąć szkoleniowiec młodzieży Christian Titz. O jego zwolnieniu poinformował dziennik “Sport Bid”.

Obecna sytuacja w klubie oraz wyniki zespołu doprowadziły do kolejnego zwolnienia – tym razem padło na Hollerbacha. Drużynę przejął on 22 stycznia. Zmiana ta miała zażegnać kolejnych porażek. Jak widać było odwrotnie, zespół wcale nie grał lepiej i ciągle brnął do strefy spadkowej. W siedmiu ostatnich spotkaniach Hamburger zdobył zaledwie 3 punkty i strzelił tylko 3 bramki. Jest to zdecydowanie za słaby wynik aby wyjść ze strefy spadkowej, więc władze klubu zdecydowały się na zmianę trenera.

Sytuacja w klubie jest o tyle dramatyczna, że coraz ciężej szukać pozytywnych aspektów gry zespołu. Kolejne porażki przychodzą jedna po drugiej i prowadzą klub do spadku. A taka sytuacja jeszcze nie miała miejsca. Hamburger wiele razy był w strefie spadkowej, ale zawsze udało im się tego uniknąć (HSV nie spadło nigdy, czyli od momentu powstania Bundesligi w 1963 roku).

Wyniki zespołu działają nie tylko na nerwy działaczy ale głównie kibiców. Po ostatniej sromotnej porażce z Bayernem (0:6), w ośrodku treningowym HSV nieznani sprawcy porozstawiali 11 krzyży i wywiesili transparent z napisem: “Wasz czas się skończył, dorwiemy was wszystkich”. Policja wszczęła śledztwo ws. gróźb pod adresem piłkarzy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.