Oficjalnie: Gonçalo Paciência w Celcie Vigo

https://twitter.com/RCCeltaGL/status/1555877669300051973/photo/1

Dotychczasowy napastnik Eintrachtu Frankfurt Gonçalo Paciência związał się umową z Celtą Vigo.

28-letni Portugalczyk po czteroletniej przygodzie z Eintrachtem Frankfurt postanowił spróbować nowego wyzwania. W związku z tym zaakceptował ofertę trzyletniego kontraktu od Celty Vigo i od tej pory będzie przywdziewał barwy klubu z La Liga.

Paciência przeszedł do Bundesligi za 3 miliony euro w 2018 roku. Piłkarz zdobył 20 goli i asystował siedem razy w 85 meczach. W międzyczasie spędził sezon 2020/21 na wypożyczeniu w Schalke. Wówczas zdobył jedną bramkę i asystował przy dwóch w 16 meczach.

– Kilka miesięcy temu dowiedziałem się o tym projekcie i możliwości przyjazdu tutaj, teraz wszystko stało się bardzo szybko. Jestem bardzo podekscytowany i chętny do rozpoczęcia pracy. Celta to klub z długą tradycją w Hiszpanii – mówił sam zainteresowany po podpisaniu kontraktu.

– Liga hiszpańska dla Portugalczyków zawsze jest celem. Zawsze miałem takie marzenie. Jestem napastnikiem, który gra w polu karnym, ale który lubi uczestniczyć w grze zespołu. Lubię być zaangażowany w każdy moment gry – dodał.

źródło: Celta Vigo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.