Oficjalnie: Folarin Balogun zmienia barwy narodowe
FIFA zatwierdziła prośbę Folarina Baloguna o zmianę reprezentacji narodowej. Od dziś 21-latek będzie mógł grać dla Stanów Zjednoczonych.
Wypożyczony z Arsenalu do Stade de Reims napastnik rozgrywa swój najlepszy sezon w życiu. W 34 spotkaniach trwającego sezonu Ligue 1 zdobył 19 bramek i zanotował 3 asysty. Swoją dobrą grą sprawił, że Kanonierzy będą mieli wkrótce spory problem. Mikel Arteta ma na ten moment do dyspozycji dwie "dziewiątki" - Gabriela Jesusa i Eddie'ego Nketiaha. Powrót Folarina Baloguna sprawi, że któryś z wymienionych graczy będzie musiał prawdopodobnie pożegnać się z londyńskim klubem. Wydaje się, że najmniejsze szanse na pozostanie w Arsenalu wciąż ma ten ostatni.
Balogun przechodził przez różne szczeble młodzieżowych reprezentacji Anglii (U17, U18, U20 i U21). Jednak mimo świetnego sezonu we Francji wciąż nie mógł liczyć na otrzymanie powołania do seniorskiej kadry. Przynajmniej na ten moment rywalizacja okazała się zbyt duża.
Szukając możliwości na regularną grę w rozgrywkach międzynarodowych, 21-latek postanowił rozważyć inne dostępne opcje. Dziś organy FIFA zaakceptowały prośbę zawodnika o możliwość reprezentowania Stanów Zjednoczonych.
Piłkarz urodził się w Nowym Jorku, stąd też wziął się jego wybór reprezentacji. Miał już nawet okazję występować w koszulce popularnych Jankesów. W wieku 17 lat rozegrał 4 mecze w reprezentacji Stanów Zjednoczonych do lat 18.
LET’S MAKE HISTORY! pic.twitter.com/DIsf0tCYVY
— Balogun (@balogun) May 16, 2023
-

AktualnościArsenal zremisował 1:1 z Atletico Madryt – rzut karny Viktor Gyökeresa, rewanż w Londynie otwartyNowacki / 30 kwietnia 2026, 12:40
-


AktualnościAchraf Hakimi nie zagra w rewanżu z Bayernem – kontuzja uda wyklucza obrońcę PSGNowacki / 30 kwietnia 2026, 12:02
-


AktualnościCristiano Ronaldo 970. gol przyczyną zwycięstwa Al-Nassr 2:0 nad Al-Ahli – drużyna o krok od mistrzostwaNowacki / 30 kwietnia 2026, 11:29
-


AktualnościVítor Pereira: Nie chcę pomnika, chcę europejskiego triumfu – Nottingham Forest przed półfinałem Ligi Europy z Aston VilląNowacki / 30 kwietnia 2026, 11:05
-

AktualnościOficjalnie: wyjściowe jedenastki na mecz Atlético - Arsenal (29.04.2026)Nowacki / 29 kwietnia 2026, 20:00
-

AktualnościIturralde: rzut karny dla Bayernu przeciwko PSG był błędem. Kontrowersje po meczu 5:4 w ParyżuNowacki / 29 kwietnia 2026, 13:28
































